Nowa strona 1

Logo telefonii internetowej HaloHANT

cennik połączeń

telefony

bramki

centralki

moje konto

tabela oszczędności

pomoc

Kup telefon lub bramkę VoIP i rozmawiaj do woli!      Nowe, niższe ceny:       Polska 0.06 zł., na tel. komórkowe 0,23zł., USA 0.06 zł., Niemcy 0.06 zł., Wielka Brytania 0.06 zł., Kanada 0.04 zł.

P O M O C - H a l o H A N T

 

  1. W jaki sposób można założyć konto w HaloHANT?

Odpowiedź na to pytanie "krok po kroku" znajdziemy tutaj

  2. Co muszę zrobić, aby korzystać z telefonii internetowej?:

A - Założyć konto, następnie kupić urządzenie VoIP (telefon lub bramkę)

B - Drugim sposobem wykonywania połączeń za pomocą Internetu jest komunikator internetowy, który znajduje się tutaj. Program wystarczy zainstalować na komputerze i skonfigurować go z kontem w HaloHANT. Rozmowy są prowadzone za pomocą słuchawek i mikrofonu podłączonych do komputera lub przez telefon podłączany przez port USB do komputera.

  3. W jaki sposób doładować konto w HaloHANT?

A - Aby doładować konto należy przelać odpowiednią wartość doładowania na konto firmowe HANT podając w tytule przelewu nr konta VoIP. Dane do przelewu otrzymuje się w momencie założenia konta VoIP.

B - Konto można też uzupełnić gotówkowo w naszej siedzibie przy ul. Brzoskwiniowej 30 w Murowanej Goślinie.

  4. Jakie są nominały doładowań i po jakim czasie upływa termin ważności konta?

20zł. - 1 miesiąc,  50zł. - 3 miesiące, 100zł. - pół roku, 150zł. -  pół roku, 200zł. - 9 miesięcy, 500zł - 1 rok, 1000 - 1 rok.

Oczywiście doładowanie konta nie powoduje utraty środków, które na koncie się jeszcze znajdują. Zasada działania - jak w telefonach komórkowych "na kartę".

Nowość! - mając kilka kont w HaloHANT można w każdym momencie przenosić dowolne kwoty pomiędzy swoimi kontami. Operacja bezpłatna.

  5. Jaka jest jakość połączeń?

Jakość połączenia nie odbiega od jakości połączeń z telefonów stacjonarnych. Praktycznie VoIP działa już przy przepustowości łącza 50kb/s. Jednak, aby uzyskać zadowalającą jakość połączenia zaleca się łącze powyżej 256kb/s.

  6. Czy mogę korzystać z VoIP-a jeśli mam Internet udostępniony drogą radiową?

Nie ma znaczenia kto i w jaki sposób dostarcza Państwu internet. Ważne jest, aby posiadać jedno wolne gniazdo RJ45, do którego należy podłączyć telefon lub bramkę Niektóre urządzenia VoIP pozwalają na współdzielenie jednego łącza z innym urządzeniem, np. komputerem.

  7. Czy w sieci HaloHANT występuje opłata abonamentowa?

Nie. Płacą Państwo tylko za połączenia czyli za doładowanie konta. Zasada działania kont w HaloHANT jest taka sama, jak w przypadku telefonów komórkowych na kartę.

  8. Jaki jest koszt połączenia?

Całkowity koszt połączenia, to opłata wg cennika połączeń, niezależnie od miejsca, z którego Państwo dzwonią (zarówno w kraju jak i za granicą).
Oczywiście opłata za dostęp do Internetu będzie pobierana jak wcześniej.

  9. Czy będę mieć dostęp on-line do billingu?

Tak. HaloHANT udostępnia szczegółowy biling wykonanych przez Państwa połączeń, który dostępny i aktualizowany jest non-stop. Są w nim informację dot. kraju, do którego zostało wykonane połączenie, czas połączenia oraz jego koszt.

Bezpośredni dostęp do bilingu: www.taniegadanie.hant.pl

  10. Aby korzystać z urządzeń VoIP potrzebuje stały czy dynamiczny adres IP?

Bez znaczenia - HaloHANT działa niezależnie od sposobu uzyskania IP.

  11. Jakiego protokołu VoIP używa do komunikacji sieć HaloHANT?

HaloHANT wykorzystuje dwa protokoły - SIP oraz IAX2.

  12. Czy do każdego konta można przydzielić tradycyjny numer telefoniczny?

Tak, dostępne są wszystkie strefy numeracyjne: 12 (Kraków), 13 (Krosno), 14 (Tarnów), 15 (Tarnobrzeg), 16 (Przemyśl), 17 (Rzeszów), 18 (Nowy Sącz), 22 (Warszawa), 23 (Ciechanów), 24 (Płock), 25 (Siedlce), 29 (Ostrołęka), 32 (Katowice), 33 (Bielsko-Biała), 34 (Częstochowa), 41 (Kielce), 42 (Łódź), 43 (Sieradz), 44 (Piotrków Tryb.), 46 (Skierniewice), 48 (Radom), 52 (Bydgoszcz), 54 (Włocławek), 55 (Elbląg), 56 (Toruń), 58 (Gdańsk), 59 (Słupsk), 61 (Poznań), 62 (Kalisz), 63 (Konin), 65 (Leszno), 67 (Piła),68 (Zielona Góra), 71 (Wrocław), 74 (Wałbrzych), 75 (Jelenia Góra), 76 (Legnica), 77 (Opole), 81 (Lublin), 82 (Chełm), 83 (Biała Podlaska), 84 (Zamość), 86 (Łomża), 85 (Białystok), 87 (Suwałki), 89 (Olsztyn), 91 (Szczecin), 94 (Koszalin), 95 (Gorzów Wlkp.) oraz 39 (strefa ogólnopolska).

Opłata za posiadanie numeru tel., to 24zł netto na rok czyli tylko 2zł na miesiąc. Do jednego konta VoIP można przydzielić dowolną ilość numerów telefonicznych w dowolnych strefach.

 

Dodatkowe pytania: